יום ראשון, 18 במרץ 2012

Virustotal כלי לסריקת וירוסים אונליין

virustotal

Virustotal, מה זה ?

VirusTotal הינו שירות ללא תשלום, המנתח קבצים וכתובות חשודות ומאפשר זיהוי מהיר של וירוסים, תולעים, סוסים טרויאניים, וכל מיני תוכנות זדוניות. חיפוש באמצעות VirusTotal

VirusTotal שומרים את כל הניתוחים שהם מבצעים, זה מאפשר למשתמשים לחפש עבור דוחות שניתנו MD5, SHA1, SHA256 או URL. החיפוש מחזיר את הסריקה האחרונה שבוצעה על הקובץ הנבחר. VirusTotal מאפשר לך גם לחפש תגובות של משתמשים לקבצים וכתובות URL שעברו סריקה באתר.


שליחת קבצים מצורפים בדוא"ל

ממשק הדוא"ל של VirusTotal מאפשר למשתמשים לשלוח קבצים באמצעות דואר אלקטרוני ולקבל את תוצאות הסריקה בתיבת הדואר שלהם. הקבצים נטענים כקבצים מצורפים בדוא"ל ואת התוצאות ניתן לקבל גם כטקסט פשוט או XML. לקבצים שנשלחים באמצעות דואר אלקטרוני יש עדיפות נמוכה יותר, לכן, תוצאות הסריקה לא תמיד הישלחו בחזרה מיד.

הרחבות דפדפן

צוות VirusTotal פיתחה תוסף לדפדפן ,כדי לפשט את התהליך סריקת משאבי אינטרנט עם VirusTotal. הם מאפשרים למשתמשים להוריד קבצים ישירות עם יישום האינטרנט של VirusTotal לפני אחסונם במחשבי המשתמשים. התוסף סורק לא רק קבצים, אלה גם כתובת אינטרנט. אפשרויות הסריקה מוטמעים בתפריט של הדפדפן, מה שהופך את תהליך הניתוח ללחיצה אחת פשוטה.

יישומים שולחניים

כדי להעלות קובץ לVirusTotal, אתם יכולים לבקר באתר הראשי, ללחוץ על "בחר קובץ" על מנת לבחור קובץ מהכונן הקשיח, ולאחר מכן ללחוץ על הכפתור "סרוק את זה!"

Public API

VirusTotal API מאפשר להעלות קבצים לסריקה,  לסרוק כתובות, גישה לדוחות סריקה לאחר הניתוח, להעיר הערות אוטומטיות על כתובות וקבצים ללא צורך של שימוש בממשק האינטרנט. במילים אחרות, היא מאפשרת לך לבנות סקריפטים פשוטים כדי לגשת למידע שנוצר על ידי VirusTotal.הפורמט שנבחר לAPI הוא בקשות HTTP ותגובה עם אובייקט JSON, הגרסה הציבורית של הAPI מוגבלת ל 4 בקשות מסוג כלשהו בתוך מסגרת זמן של דקה אחת.


לינק לאתר : Virustotal

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה